Mombasai menedékotthon
Az otthonban fizikálisan és/vagy szexuálisan bántalmazott gyerekeknek, gyerekkereskedelem áldozatainak és otthonról elszökött gyerekeknek nyújtanak menedéket, illetve segítséget.
A gyerekeket általában a rendőrség menekíti ki a családból, ahol a bántalmazás éri őket, majd ide kerülnek az otthonba.
A gyerekek 3-12 hónapig vannak az otthonban – attól függően, hogy mennyire traumatizálódtak.
Minimum 3 hónapra minden esetben szükség van a traumák feldolgozásához.
Ez idő alatt pszichológus foglalkozik velük, illetve rendszeresen jár tanár is hozzájuk.
Utóbbi abban segít, hogy ne maradjanak le túlságosan a tanulással. (Iskolába nem járnak a gyerekek, amíg az otthonban vannak.)
Mivel nagyon sokszor a családon belül éri a gyerekeket a bántalmazás, ezért általában a család sem tud róla, hogy a gyerekek itt vannak.
(Nincs is tábla az otthon falán, hogy ne találják meg, a gyerekeket pedig egyáltalán nem lehet fényképezni. )
A kezelést követően a gyerekeket vagy visszahelyezik a családba (ha nem ott érte őket a bántalmazás vagy a bántalmazó fél nincs már ott), vagy gyerekotthonba kerülnek, ahol gondoskodnak róluk.
A tapasztalatok szerint a kezelésnek köszönhetően a gyerekek jó eséllyel teszik túl magukat a traumán (már amennyire ez ilyen esetben lehetséges), és élhetnek a jövőben normális életet.
Ez alól kivételt azok a gyerekek jelentenek, akik valamilyen ok miatt elszöktek otthonról. Őket nagyon nehéz megváltoztatni, és később is rendszeresen elszökdösnek.
A gyerekotthon fenntartásához minden támogatás jól jön…
Az otthont egy német katolikus karitász szervezet alapította. Részben még ma is ők finanszírozzák az otthon működését. Például fizetik a személyzetet és biztosítják az épületet.
A napi működés költségeit azonban nem biztosítják, így azt az otthon vezetői egyéb adományokból próbálják finanszírozni.
E tekintetben főként egyéni adományokra támaszkodnak.
Főleg élelmiszerre, higiénia szerekre, ruhára, cipőre és iskolaszerekre van szükségük.
Szeretnél segíteni és támogatnád az otthon fenntartását?
Az Afrohon keresztül pénzadománnyal segíthetsz. Támogatásodból Móni, az AfRoho programvezetője – akik az év nagy részében Kenyában él – megveszi a leginkább szükséges dolgokat és személyesen viszi el az otthonba.
Ha Kenyába utazol, vihetsz magaddal használt ruhákat és cipőket, iskolaszereket és higiéniai szereket vagy megveheted ezeket a helyi boltban. Móniék pedig segítenek az otthonba való eljuttatásban, sőt akár az otthonba is ellátogathatsz velük.
A menedékotthonnal kapcsolatos híreink és beszámolók
A gyerekek biztonsága érdekében a gyerekekről nem készítünk, és nem osztunk meg fényképet. Megértéseteket köszönjük.
Mombasai menedékotthon kirándulás – 2022. február
Támogatóink felajánlásainak köszönhetően tegnap kirándulni vittük a mombasaii menedékotthon lakóit. A medencés kirándulás a felhős ég és az időnként szemerkélő eső ellenére nagyon jól sikerült. ❤ A gyerekek és a nevelők is nagyon élvezték a programot, és nem győztek...
Kirándulás a mombasai menedékotthon lakóival (2017. december)
December 11-én strandolni vittük az általunk támogatott mombasai menedékotthon aktuális lakóit. A belépők és az utazási költségek fedezése mellett a gyerekeket uzsonnára és egy-egy üdítőre is meghívtuk. Önmagában a kirándulás is nagy élmény volt, de a gyerekek a sült...
Kirándulás a mombasai menedékotthon lakóival (2016. december)
A karácsony előtti utolsó napon (23-án) kenyai önkéntesünk, Tom – tanárok kíséretében – strandolni vitte a menedékotthonban aktuálisan tartózkodó húsz, 6 és 16 év közötti gyerkőcöt. A gyerekekről – biztonságuk érdekében – sajnos most sem készít(h)ettünk fényképeket,...
Látogatás a mombasai menedékotthonban (2016. november)
Második alkalommal már ajándékokkal felpakolva érkeztünk. A 2015-ben az alapítványunk részére felajánlott adó 1 százalék egy részéből vásároltunk az otthon lakói számára tartós élelmiszert (pl. rizst, lisztet, tésztát, babot, cukrot) és higiéniai szereket (szappant,...
Látogatás a mombasai menedékotthonban (2016. október)
Az első alkalommal körbejártuk az otthont és beszélgettünk a nevelőkkel. Bekukkantottunk a gyerekekhez is, de nem beszélgettünk velük, mert éppen programjuk volt. Az első látogatás alkalmával (amíg nem tudjuk, hogy mire van a legnagyobb szükség) általában nem szoktunk...